Táplálkozni? De hogyan?

Mi számít egészséges táplálkozásnak? Ami vitalizál hosszú távon , az mindenképpen egészséges számunkra. Ez teljesen egyéni. Ugyanakkor vannak működésbeli feladatok, amiket a szervezetnek akkor is el kell látnia, ha az már nem választás kérdése. Az emésztőrendszerünk arra lett kitalálva, hogy emésszen, lehetőleg akadálymentesen és aránylag gyorsan. Legyen napi székletürítés és táplálékbevitel. Az ember emésztőrendszere a …

Télen fáj a legjobban? Itt vannak a miértek-

Télen fáj a legjobban? Itt vannak a miértek-

Természetgyógyászati megközelítésben kiemelt fontossággal bír az évszakok emberi szervezetre gyakorolt hatása. A tökéletes persze az lenne, ha semmilyen külső körülmény nem lenne hatással ránk, de mivel tudjuk, hogy minden energiahullámokból van, így azt is tudjuk, hogy minden mindenre valamilyen hatással van. Így például a külső környezeti hatások az emberi szervezetre.  A hidegnek leginkább a vizeletkiválasztó …

Informálódj okosan

Informálódj okosan

Jómagam is többször tapasztaltam már, hogy a hozzám fordulók bár felkészülten érkeztek a saját terápiájukat és problémájukat illetően, téves vagy hiányos információk birtokában voltak. A tény, hogy az interneten egy keresőszó vagy mondat segítségével ma már sokmindenre választ találhatunk, nem biztosítja az olvasókat a források hitelességéről. Ma már mindenkinek lehetőségében áll információkat feltölteni a netre, …

Tavaszelő: középpontban a máj

Tavaszelő: középpontban a máj

A téli évszak egyben a vese időszakának távozásával egyidejűleg beköszönt a tavasz és ezzel egyidőben a máj időszaka. Mit jelent ez? Ha a téli időszakban a veséket kellően melegen tartva és ápolva lépünk át a tavaszba, akkor energiával teli „rügyfakadásba” kezd testünk is, teli leszünk kreatív ötletekkel és a hozzá szükséges tetterővel. Ehhez viszont kell …

Túlzás vagy nem?

Az egészség fogalmát ismerve tudjuk, hogy az egy egyensúlyi állapot mind testileg mind lelkileg. Ez azt jelenti, hogy legyen életünk kereke bármilyen fokozatban, a kerék küllőinek egyforma hosszúaknak kell lenniük, különben megakad a gördülékenysége. Ezt hívják testi-lelki-szellemi egyensúlynak. A test, ha egyátalán nem kap törődést, betegség formájában jelez. A másik véglet, ha a testtel való …

A félelmeink és a test kapcsolata

A félelmeink és a test kapcsolata

Holisztikus szemlélettel nézve a negatív érzésekbe való beleragadás nagy százalékban a testi panaszok okozója. Most téli időszakban, a sötét időszakban a félelmek felerősödhetnek, ami testi szinten a vese és a húgyhólyag szervek és a meridiánhoz tartozó területek panaszait nagyban felerősítheti. Ilyenek például éjszakai vizeletürítés, húgyhólyaggyulladás, csípő vizelet, zavaros vizelet, továbbá derékfájás, fülzúgás, fülpanaszok, fázékony lábak, …

Új év, új lehetőség az egészségtudatosságra

Mielőtt szót ejtenék az új célmeghatározások fontosságáról az új esztendőre nézve, tisztázni érdemes, mit is jelent az egészségtudatosság? Pontosabban úgy lehetne megfogalmazni a kérdést, hogy kinek mit jelent? Miért fontos ez? Mert nem vagyunk egyformák , nem ugyanazzal a lehetőségekkel képességekkel és hajlamokkal születünk a világra. Ennélfogva a testünk -lelkünk és szellemünk egészségét is annak …

A holdfázisok hatásai

Mint ahogyan a gyógynövényeket is holdfázishoz viszonyítva érdemes szedni ( magasabb hatóanyag tartalma miatt ) , úgy az élet más területein is érdemes a holdciklusokhoz igazodni, hiszen testünk több, mint fele víz. A vitaminok és gyógynövény készítmények hatékonysága , beépülése növekvő Hold fázisában a legerősebb a szervezetben. Teliholdkor növekszik a stresszre való érzékenység, ugyanakkor magasabb …

Az aranyközépút – azaz az egészség nem egyoldalúság

Az aranyközépút - azaz az egészség nem egyoldalúság

Az aranyközépút – azaz az egészség nem egyoldalúság A Földbolygó élete attól teljes és egész, hogy éltetői harmóniában dolgoznak össze , mint pl a nappalok és éjszakák váltakozása. Bár funkcionálisan ellentétei egymásnak, mégsem tudnánk élni a váltakozásuk és együttműködésük nélkül. Egyensúly akkor áll fenn, ha a minket embereket alkotó elemek között illetve tevékenységeink között is …

Együttműködve önmagunkkal

Együttműködve önmagunkkal

Amikor tudatosítod magadban, hogy az egészséged nem kizárólag testi, nem csupán lelki vagy szellemi jólét kérdése, elkezdesz mindhárommal foglalkozni. Elkezded igazán szeretni a saját tested, lelked , önvalód. Megadod neki, amire szüksége van, és már nem feszíted túl egyiket sem. Szereted. Egyaránt kényezteted és edzed, együttműködsz vele, nem akarod uralni, „kizsigerelni”. Feltöltöd vitaminokkal, értékes táplálékokkal, …